Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Co to jest pompa do betonu?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Co to jest pompa do betonu?

2021-09-07

Najświeższe informacje o firmie Co to jest pompa do betonu?

Co to jest pompa betonowa?

Historia pomp betonowych

 
Pompa betonowa to narzędzie do przenoszenia ciekłego betonu.
 

W ciągu ponad półwiecza pompy betonowe powoli zastępowały inne metody przenoszenia ciekłego betonu. A number of different designs of concrete pump were developed in the first half of the 20th century but it was Friedrich Wilhelm Schwing's company Schwing GmbH which invented the twin cylinder hydraulic concrete pump in 1957Zasada tej konstrukcji została przyjęta przez prawie wszystkich innych producentów i nadal jest światowym standardem konstrukcji.

Pompa działa w ten sposób, że jeden tłok wciąga płynny beton do cylindru, podczas gdy drugi jednocześnie wpycha beton do rur rozładowawczych.Zawór, który określa, który cylinder jest otwarty na betonowy hopper, a który jest otwarty na rury rozładowania, przełącza się za każdym razem, gdy tłoki osiągają punkt końcowy (patrzzawór skałowyW tym celu należy wykorzystać następujące czynniki:

Pompa betonowa była szczególnie ważna w rewolucjonizowaniu budowy dużych wieżowców.W przeszłości do podnoszenia dużych wiader (lub łodzi) pełnych betonu do miejsca, w którym był potrzebny, używano żurawi- Żuraw może podnosić jedno wiadro naraz, zwykle zawierając około 2 jardów sześciennych betonu.

Pompywanie betonu ma wiele zalet w porównaniu z systemem wiadra i żurawia. it also means a constant supply of concrete to the top and the placing hoses can be positioned wherever they need to be so the liquid concrete can pour straight out of the hose where it's needed rather than having to distribute a two cubic yard mound of concrete over the desired area.

 

 

Zalety pompowania betonu w porównaniu z podnoszeniem go na łodziach za pomocą żurawia:

 

  • Znacznie większa ilość betonu umieszczana na godzinę. Wyrób dźwigni byłby dobrze wykonany, podnosząc 12 m3 na godzinę.Pompa statyczna schwianowaMoże pompować ponad 50 m3 na godzinę na szczyt najwyższych dzisiejszych wieżowców.
  • Stały przepływ. Dzisiejsze pompy betonowe Schwing mogą pompować beton tak szybko, jak wypuszcza do nich mieszarka ciężarowa.
  • Mniej zmarnowanych godzin pracy. Ludzie, którzy wkładają beton, muszą czekać na następną partię, gdy łódź jest w ruchu lub jest napełniana na dnie.Ludzie na dole po prostu czekają na skok, aby wrócić na dół, podczas gdy jest w ruchu lub wyładowania na górzeNieprzerwany przepływ z betonowej pompy oznacza mniej czekania.
  • Żuraw może wykonywać inne zadania. Zamiast podnosić wiadra betonu w górę i w dół, żuraw może być wykorzystany do dostarczania stalowych elementów, rusztowania, szklanych materiałów i wszystkich innych niezbędnych materiałów budowlanych do miejsca ich potrzeby.
  • Betonu umieszczonego prosto tam, gdzie chcesz. Węże do umieszczania mogą być przesuwane tak, aby beton mógł być umieszczony wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.Oddzielny wiertnikmożna również wykorzystać do ustawienia końcowego węża dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny na dużym obszarze.Mobilne pompy betonowePrzychodzą z własnym dedykowanym bumem.
  • Niski koszt pracy. Ponieważ beton może być umieszczony dokładnie tam, gdzie jest potrzebny,Tylko minimalna liczba osób jest wymagana do dystrybucji betonu - w przeciwieństwie do gdy skipowiec zrzuca ładunek i ludzie są potrzebni, aby następnie przenieść beton tam, gdzie jest potrzebny.
  • Szybsze ustawienia. Apompy przenośneMoże przybyć na miejsce, rozciągnąć przednie szyby i pompować beton na wiele pięter w ciągu godziny.
 
Zawór skałowy

 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na dalsze i wyższe pompowanie betonu, stosowany wówczas płaski zawór bramowy nie mógł już sprostać wymaganym ciśnieniom i w 1982 r.Schwing opatentował rewolucyjny "Słup skały"Dzięki temu można było pracować przy znacznie wyższych ciśnieniach, co pozwalało znacznie zwiększyć wysokości i odległości pompowania betonu.Wysokie ciśnienie w systemie Rock Valve pomaga uszczelnić zawór zamiast pracować przeciwko niemu.

Szeroka szyba zaworu Rock Valve pomaga utrzymać stabilność systemu i jest niezwykle nisko zużywająca ze względu na niską konstrukcję tarcia.Betonu ściernego jest tylko szkrabanie przeciwko jednej stronie zaworu w dowolnym momencieW porównaniu z innymi konstrukcjami zmniejsza się o połowę zużycie.

 
Położenie betonu

Pompowanie betonu jest jednym z aspektów ogólnego zadania. Innym jest kontrolowanie miejsca umieszczenia betonu.z napędem napędowym większym niż 50 W,umieszczanie wybuchuRamię robotyczne jest zaprojektowane tak, aby rozwinąć się na niewielkim obszarze i być w stanie dotrzeć do każdego miejsca w długości wyciągu.Nawet jeśli istnieją trudne bariery i ograniczenia w obszarzeRurociąg biegnie wzdłuż wybrzeża, a w końcu można ustawić węże do umieszczania betonu dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny, szybko i łatwo.

 

Rodzaje pomp betonowych

 

Oprócz pojemności, główną różnicą między różnymi rodzajami pomp betonowych jest dodatkowe wyposażenie, które jest częścią pompy.Pompa betonowa w jej najprostszej postaci najlepiej reprezentowana jest przezStacjonarna pompa betonowaDodatkowo, w wyniku innych rodzajów pomp betonowych:

  • Transport- pojazd przeznaczony do transportu i ustawienia pompy,
  • Wzrost- dedykowany łup do umieszczania przymocowany do pompy,
  • A nawetMieszalnik ciężarowy- aby przechowywać i dostarczać beton.

 

 
Pompy mobilne
 

AMobilna pompa betonowa, znany również jakoPojazd na ciężarówcezawiera zarówno pompę betonową, jak i wyciąg mocowany na podwoziu ciężarówki.zakresod mniejszych niż 20 metrów do tych, które mogą osiągać wysokość ponad 60 metrów.Zaletą mobilnej pompy jest to, że może pojawić się w pracy i być pompowanie betonu bardzo szybko do dowolnego miejsca w zasięgu bumW związku z tym pompy z ruchomym wyciągiem są bardzo popularne w szerokim zakresie projektów budowlanych.możliwość szybkiego pompowania bardzo dużych ilości betonu w dowolnym miejscu, w którym jest potrzebny, przy minimalnym zapotrzebowaniu na pracę.

 
Pompy stacjonarne
 

AStacyjna pompa betonowa, zwany również stacjonarnym,Pompa betonowa jest zamontowana na przyczepie i wymaga przymocowania oddzielnego rurociągu, który dociera do miejsca, w którym należy umieścić betonRurociąg to seria rurociągów stalowych lub gumowych, znanych również jako węże betonowe, połączone ze sobą i ręcznie przymocowane do wyjścia pompy.Drugi koniec rury może być przymocowany doOddzielny wiertnik, umożliwiając precyzyjne i szybkie umieszczenie betonu na szerokim obszarze lub może po prostu zakończyć się gumowym wężkiem do ręcznego umieszczania.Pompę statyczną należy holować lub oddzielnie transportować do miejsc pracy.

Zaletą pompy statycznej jest to, że rurociąg może być długi, dzięki czemu pompa może być bardzo daleko od miejsca, w którym umieszczany jest beton;Może setki metrów poniżej, a nawet kilometrów stąd.Pompy betonowe statyczne mają znacznie większy zakres mocy niż pompy mobilne.Od mniejszych pomp idealnych do prac mieszkaniowych i niskich, aż po SP8800, który może osiągnąć ciśnienie do 243 barów i pompować ponad 100 m3 na godzinęJest to środkowy z zakresu SP4000 który posiadaRekord świata(Zadanie to obejmowało również poziomą część o długości ponad 1 km) Nie udało się jeszcze znaleźć odległości pompowania, której nie można wykonać pompą Schwing.

 
Pompy statyczne zamontowane w ciężarówce
 

Pompę statyczną można również zamontować na podwoziu ciężarówki, ale bez wyciągu, co powodujeWyroby z betonu stałegoSą idealne do wielu szybkich zadań, do których może nie dotrzeć boom.Może to być płytka do przedłużenia na tyłach domu lub ogrodu, gdzie jedyną opcją jest przeprowadzenie rurociągu przez budynek lub wokół niegoNormalna pompa statyczna musi być holowana lub dostarczana na ciężarówce Hiab, ale z pompą statyczną montowaną na ciężarówce operator może jeździć prosto na miejsce.Pompy statyczne zamontowane na ciężarówce schwiingowejalso come with storage for up to 100 meters of pipeline and other accessories so everything needed is in one place allowing the operator to pack up and head straight to the next job as soon as a work is completed.

 
Ciężarówka Mieszalnik betonowy pompa
 

Ponadto pompy statyczne i mobilne posiadają duży hopper do przyjmowania betonu z mieszarki ciężarowej.Jednakże Schwing Stetter oferuje produkt mobilny, który zawiera również zapas betonu..Fahrmischer Beton Pumppen(pompa betonowa z mieszarką ciężarową) łączy nie tylko pompę i wyciąg, ale także magazynowanie i transport betonu w postaci ciężarówki mieszarki, wszystko w jednym opakowaniu.

Odwiedź naszeYouTubeLink do obejrzenia filmu:☞☞☞Wprowadzenie innowacji

 

 

Achieve Innovations (Changsha) Co., Ltd., specjalizuje się w odnowionych pompach betonowych i częściach, dostarcza tylko klientom wysokiego standardu pompy betonowe, natomiast ACHIEVE dostarcza klientom i partnerom:
1) Odbudowane żurawie ciężarowe
2) Nowe pompy betonowe
3) Zakłady zbierania betonu
4) Wielkopłyty i dźwigarki budowlane
5) Części zamienne do pomp betonowych i zakładów zbierania betonu

 

Możesz skontaktować się z zespołem ACHIEVE za pośrednictwem WhatsApp:
+86 189 7589 9860 ((Keeway)
+86 135 0746 4139 ((Joanna)
+86 180 7516 1689 ((Vigoss)
+86 135 0849 0450 ((Liu)

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Części pompy do betonu Putzmeister Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 concretepump-parts.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.