Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Co to jest pompa do betonu?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Co to jest pompa do betonu?

2021-09-07

Najświeższe informacje o firmie Co to jest pompa do betonu?

Odwiedź naszeYoutubeLink do obejrzenia wideo:☞☞☞Osiągaj innowacje

Co to jest pompa do betonu?

Tło do pomp do betonu

 
Pompa do betonu jest narzędziem do transportu płynnego betonu.
 

Przez ponad pół wieku pompy do betonu powoli wypierały inne metody transportu płynnego betonu.W pierwszej połowie XX wieku opracowano wiele różnych konstrukcji pomp do betonu, ale to firma Friedricha Wilhelma Schwinga Schwing GmbH wynalazła dwucylindrową hydrauliczną pompę do betonu w 1957 roku. Zasada tej konstrukcji została przyjęta przez prawie wszystkich innych producentów i nadal jest światowym standardem konstrukcji.

Pompa działa w ten sposób, że jeden tłok zasysa ciekły beton do cylindra z leja zasypowego, podczas gdy drugi jednocześnie wypycha jego beton do rur tłocznych.Zawór, który określa, który cylinder jest otwarty do zasobnika betonu, a który do rur tłocznych, przełącza się za każdym razem, gdy tłoki osiągają punkt końcowy (patrzzawór skalnyponiżej i animacja po lewej - kliknij, aby powiększyć) i proces jest kontynuowany, gdy pierwszy cylinder jest teraz rozładowywany, a drugi pobiera świeży beton z leja samowyładowczego.

Pompa do betonu odegrała szczególnie ważną rolę w zrewolucjonizowaniu konstrukcji dużych wysokich budynków.Wcześniej do podnoszenia dużych wiader (lub kontenerów) pełnych betonu do miejsca, w którym był on potrzebny, używano dźwigów.Dźwig może podnosić jedno wiadro, zwykle trzymając około 2 metrów sześciennych betonu.

Pompowanie betonu ma wiele zalet w porównaniu z tym systemem czerpakowym i dźwigowym.Oprócz możliwości pompowania betonu znacznie szybciej, niż mogłyby go podnieść łyżki, oznacza to również stały dopływ betonu do góry, a węże umieszczające można umieścić w dowolnym miejscu, aby płynny beton mógł wylewać się prosto z węża tam, gdzie jest to potrzebne, zamiast rozprowadzania kopca betonu o powierzchni dwóch metrów sześciennych na żądanym obszarze.

 

 

Zalety pompowania betonu w porównaniu z podnoszeniem go w kontenerach za pomocą dźwigu:

 

  • Znacznie większa ilość betonu układanego na godzinę. Dźwig dobrze poradziłby sobie z podnoszeniem 12m³ na godzinę.APompa statyczna Schwingmoże pompować ponad 50 m³ na godzinę na szczyty dzisiejszych najwyższych wieżowców.
  • Stały przepływ. Dzisiejsze pompy do betonu Schwing mogą pompować beton tak szybko, jak betoniarka samochodowa może do nich tłoczyć.W wielu sytuacjach rozładunek jest możliwy nawet tak szybko, jak dwie betonomieszarki samochodowe.
  • Mniej zmarnowanych roboczogodzin. Osoby układające beton muszą czekać na następną partię, gdy kontener jest w ruchu lub jest uzupełniany na dnie.Ludzie na dole tylko czekają, aż kontener opadnie, gdy jest w ruchu lub rozładowuje się u góry.Ciągły przepływ z pompy do betonu oznacza mniej czekania.
  • Żuraw może wykonywać inne zadania. Zamiast podnosić i opuszczać wiadra z betonem, żuraw może służyć do dostarczania konstrukcji stalowych, rusztowań, szalunków i wszystkich innych niezbędnych materiałów budowlanych na miejsce.
  • Beton położony dokładnie tam, gdzie chcesz. Wąż do układania można przesuwać, dzięki czemu beton można umieścić tam, gdzie jest potrzebny.AOddzielny wysięgnik do umieszczaniamożna również wykorzystać do umieszczenia końcówki węża dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne na dużym obszarze.Mobilne pompy do betonusą dostarczane z własnym dedykowanym wysięgnikiem do umieszczania.
  • Niższe koszty pracy. Ponieważ beton można umieścić dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, do rozprowadzenia betonu wymagana jest tylko minimalna liczba osób – w przeciwieństwie do sytuacji, gdy kontenerowiec zrzuca ładunek, a ludzie są potrzebni do przeniesienia betonu tam, gdzie jest potrzebny.
  • Szybsze czasy konfiguracji. Apompa mobilnamoże przybyć na miejsce, wysunąć wysięgniki i wysięgnik oraz pompować beton na wiele pięter w ciągu godziny.Potrafi wykonać nawet dwie, a nawet trzy takie prace dziennie.
 
Zawór skalny

 

W miarę jak rosło zapotrzebowanie na pompowanie betonu dalej i wyżej, używana wówczas płaska zasuwa nie była już w stanie sprostać wymaganym ciśnieniom, aw 1982 r. Schwing opatentował rewolucyjny „Rock Valve”.Było to w stanie pracować przy znacznie wyższych ciśnieniach, umożliwiając znaczne zwiększenie wysokości i odległości pompowania betonu.Wysokie ciśnienie w systemie Rock Valve pomaga uszczelnić zawór, zamiast działać przeciwko niemu.

Szerokie usta Rock Valve pomagają również utrzymać stabilność systemu i są wyjątkowo odporne na zużycie dzięki konstrukcji o niskim współczynniku tarcia.Ścierny beton ociera się tylko o jedną stronę zaworu w danym momencie, prawie o połowę zmniejszając zużycie w porównaniu z innymi konstrukcjami.

 
Układanie betonu

Pompowanie betonu to jeden z aspektów całego zadania.Innym jest kontrolowanie miejsca ułożenia betonu.Podczas gdy można to zrobić ręcznie ustawiając koniec węża, zdalnie sterowany przegubumieszczanie wysięgnikajest często używany do umieszczania węża rozprowadzającego dokładnie tam, gdzie potrzebny jest beton.Ramię robota zostało zaprojektowane tak, aby rozkładało się na niewielkiej powierzchni i było w stanie dotrzeć do każdego miejsca na długości wysięgnika.Nawet jeśli w okolicy występują trudne bariery i ograniczenia.Rura biegnie przez długość wysięgnika, a wąż umieszczający na końcu można umieścić w celu umieszczenia betonu dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, szybko i łatwo.

 

Rodzaje pomp do betonu

 

Oprócz wydajności, główna różnica między różnymi typami pomp do betonu jest określona przez dodatkowe wyposażenie, które jest częścią pompy.Pompę do betonu w najprostszej postaci najlepiej reprezentuje aStacjonarna pompa do betonu.Dodatki do tego, wynikające z innych typów pomp do betonu to:

  • Transport- dedykowany pojazd do transportu i pozycjonowania pompy,
  • Wysięgnik- dedykowany wysięgnik umieszczający mocowany do pompy,
  • a nawet AMikser ciężarówki- do przechowywania i dostarczania betonu.

 

 
Pompa mobilna
 

AMobilna pompa do betonu, znany również jako AMobilny montowany na ciężarówcezawiera zarówno pompę do betonu, jak i wysięgnik umieszczający zamontowany na podwoziu ciężarówki.Telefony komórkowe są wyposażone w wysięgnikinośnyod mniej niż 20 metrów do tych, które mogą osiągnąć wysokość ponad 60 metrów.Zaletą pompy mobilnej jest to, że może pojawić się w miejscu pracy i bardzo szybko pompować beton w dowolne miejsce w zasięgu wysięgnika.To sprawia, że ​​mobilne pompy wysięgnikowe są bardzo popularne w najszerszym zakresie projektów budowlanych, ponieważ są w stanie szybko pompować bardzo duże ilości betonu wszędzie tam, gdzie potrzebny jest beton przy minimalnym nakładzie pracy.

 
Pompa stacjonarna
 

AStatyczna pompa do betonu, zwana także pompą stacjonarną, liniową lub pompą do betonu montowaną na przyczepie, jest montowana na przyczepie i wymaga dołączenia oddzielnego rurociągu docierającego do miejsca, w którym beton ma być umieszczony.Rurociąg to ciąg rur stalowych lub gumowych, zwanych również wężami do betonu, połączonych ze sobą i ręcznie przymocowanych do wylotu pompy.Drugi koniec rury można albo przymocować do aOddzielny wysięgnik do umieszczania, umożliwiając precyzyjne i szybkie ułożenie betonu na dużym obszarze lub po prostu zakończyć gumowym wężem do układania ręcznego.Pompę statyczną należy holować lub transportować oddzielnie na miejsce pracy.

Zaletą pompy statycznej jest to, że rurociąg może być długi, dzięki czemu rzeczywista pompa może znajdować się bardzo daleko od miejsca, w którym układany jest beton;może setki metrów poniżej, a nawet kilometrów dalej.To sprawia, że ​​pompy statyczne są niezbędne do prac tunelowych i wysokich konstrukcji.Statyczne pompy do betonu mają znacznie większy zakres wydajności niż pompy mobilne.Od mniejszych pomp, idealnych do prac w budynkach mieszkalnych i na niskich wysokościach, po SP8800, która może osiągać ciśnienie do 243 barów i pompować ponad 100 m³ na godzinę.Jest to środek zakresu SP4000, który posiadaRekord światado pompowania betonu na największą pionową odległość.(Praca obejmowała również element poziomy o długości ponad 1 km.) Nie znaleziono jeszcze takiej odległości pompowania, której nie mogłaby wykonać pompa Schwing.

 
Pompa statyczna montowana na ciężarówce
 

Pompę statyczną można również zamontować na podwoziu samochodu ciężarowego, ale bez wysięgnika, co skutkuje aStatyczna pompa do betonu Schwing montowana na ciężarówce.Są idealne do wielu szybkich prac, do których wysięgnik może nie dotrzeć.Może to być płyta do przedłużenia z tyłu domu lub ogrodu, gdzie jedyną opcją jest poprowadzenie rurociągu przez budynek lub wokół niego.Normalna pompa statyczna musiałaby być holowana lub dostarczona na ciężarówce Hiab, ale dzięki pompie statycznej montowanej na ciężarówce operator może ją przewieźć bezpośrednio na miejsce.Pompy statyczne montowane na ciężarówkach Schwingsą również wyposażone w miejsce do przechowywania do 100 metrów rurociągu i innych akcesoriów, dzięki czemu wszystko, co potrzebne, znajduje się w jednym miejscu, umożliwiając operatorowi spakowanie się i udanie się bezpośrednio do następnej pracy, gdy tylko praca zostanie zakończona.

 
Pompa do betonu z betonomieszarką
 

Kolejnym aspektem układania betonu jest dostawa betonu.Zarówno pompy mobilne, jak i statyczne mają duży lej zasypowy do pobierania betonu z betonomieszarki samochodowej.Schwing Stetter oferuje jednak mobilny produkt, który przewozi również zapas betonu.TheFahrmischer Beton Pumpen(pompa do betonu z betonomieszarką) łączy w jednym pakiecie nie tylko pompę i wysięgnik, ale także magazynowanie i transport betonu w postaci betonomieszarki.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Części pompy do betonu Putzmeister Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2023 concretepump-parts.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.