Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Wymagania jakościowe betonu pompowanego
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Wymagania jakościowe betonu pompowanego

2021-09-07

Najświeższe informacje o firmie Wymagania jakościowe betonu pompowanego

Odwiedź naszeYoutubeLink do obejrzenia wideo:☞☞☞Osiągaj innowacje

JakośćWymagania dotyczące betonu pompowanego

Na wydajność roboczą pompy do betonu wpływa wiele czynników, takich jak długość, liczba zagięć w rurociągu, rodzaj rury, rozmiar rurociągu, wysokość, na jaką pompowany jest beton, mieszanka betonowa.

1) Linie pomp

Rurociągi stosowane w pompach do betonu są na ogół połączeniem rury sztywnej i rury elastycznej o dużej wytrzymałości.Dopuszczalna sztywna rura może być wykonana ze stali lub tworzywa sztucznego i jest dostępna w rozmiarach od 3 do 8 cali średnicy.

Rura ze stopu aluminium nie powinna być używana jako przewód pompy.Elastyczny wąż jest wykonany z gumy, spiralnie zwiniętego elastycznego metalu i tworzywa sztucznego.Jeśli to możliwe, rurociąg powinien być jednego rozmiaru i ułożony tak, aby zawierał minimalną liczbę zagięć.

2) Proporcje mieszanki

Proporcje składników betonu w mieszankach pompowalnych są zasadniczo takie same, jak w przypadku układania innymi metodami.Beton pompowany musi być spoisty.

Trudne mieszanki nie pompują dobrze.Ciśnienie wywierane przez pompę może wypchnąć zaprawę z grubego kruszywa, powodując zablokowanie przewodu, jeśli mieszanka nie jest odpowiednio dozowana.

Zawartość cementu będzie na ogół nieco wyższa w mieszankach pompowanych niż w mieszankach układanych konwencjonalnymi metodami.

3) Kruszywo grube

Nominalny maksymalny rozmiar kruszywa grubego jest ograniczony do jednej trzeciej średnicy wewnętrznej pompy w przypadku kruszywa kruszonego lub 40 procent najmniejszej średnicy wewnętrznej pompy w przypadku kruszywa dobrze zaokrąglonego.

Nadwymiarowe cząstki powinny zostać wyeliminowane.Do skutecznego pompowania betonu zawierającego kruszywa łamane będzie konieczna większa zawartość zaprawy niż w przypadku betonu zawierającego kruszywa zaokrąglone.

4) Drobne kruszywo

Właściwości kruszywa drobnego jako składnika betonu mają większe znaczenie przy dozowaniu mieszanek dających się pompować niż właściwości kruszywa grubego.

W połączeniu z cementem i wodą, drobne kruszywa tworzą zaprawę, która przenosi gruboziarniste kruszywo w postaci zawiesiny przez rurociąg pompy.

W pompowanych mieszankach można stosować oba rodzaje kruszyw wytwarzane kruszywa drobne oraz piaski naturalne.

5) Załamanie

Konieczność wody dla optymalnego opadu i utrzymania kontroli nad tym opadem podczas pompowania są niezwykle ważnymi czynnikami.

Betony mające opady mniejsze niż 2 cale po dostarczeniu do pompy są trudne do pompowania.Beton ze spadkiem powyżej 6 cali może się segregować, powodując blokadę w przewodzie pompy i może wymagać wspomagania pompowania w celu zwiększenia spoistości mieszanki betonowej.

6) Domieszki

Materiały poprawiające urabialność, takie jak środek redukujący wodę, środek redukujący wodę o dużym zakresie i domieszki napowietrzające, a także pucolany, zwykle poprawiają pompowalność.

Podczas pompowania zwykle obserwuje się spadek zawartości powietrza.Określoną zawartość powietrza niezbędną dla trwałości betonu należy uzyskać w miejscu układania na budowie.

Dlatego może być konieczne wprowadzenie większej ilości powietrza do mieszanki betonowej przed pompowaniem.

7) Planowanie

Właściwa organizacja całej operacji pompowania, w tym lokalizacja pompy, układ linii, kolejność układania i dostarczanie betonu, zaowocuje oszczędnością czasu i kosztów.

Pompa powinna być wykonalna jak najbliżej miejsca umieszczenia.Systemy transportu betonu powinny mieć łatwy dostęp do pompy.

Rurociągi od pompy do miejsca ułożenia powinny być wykonane ze sztywnej rury i zawierać minimalną liczbę zagięć.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Części pompy do betonu Putzmeister Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2023 concretepump-parts.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.